Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Nancy Nasrallah: Lübnan yönetimi, siyaset ve sanat alanını tamamen elinde tutuyor | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Şarku’l Avsat’a söyleşi veren Lübnanlı Nancy Nasrallah bugün elde ettiği başarıya ulaşmak için çok emek verdiğini ve acılar çektiğini açıkladı. Nasrallah, “Bu mesleğe olan tutkum ve yeteneğim sayesinde şarkı söylemeye başladım. Ülkemizde öyle bir yönetim biçimi var ki siyaset arenasını elinde tuttuğu gibi, sanat alanını da tamamen elinde tutuyor. Buraya herkesin nüfus etmesi çok zor” diye konuştu.

Nancy Nasrallah’a göre bu denklemden kurtulabilen az sayıda sanatçı var. Nasrallah, “Günümüzde zirveye ulaşma şansına erişmiş, benim de saygı duyduğum müzisyen Nassif Zeytoun gibi bir elin parmağını geçmeyen isimler var” dedi. Özellikle son on yılda, bölgenin istikrarsız durumundan etkilenen sanatsal üretimde belirgin bir düşüş yaşandığını söyledi.

Nancy, Arap halkının çok sevdiği ve amatör şarkıcıların katıldığı ‘Süperstar’ programının finalinde beşinci olarak, şarkıcılar dünyasına katılmıştı. Kendisine dönen jüri üyelerinden Sabre Ribai’yi seçerek onun ekibine dâhil olmuştu.

Lübnanlı şarkıcı o günlerden, “Başarım, varlığımı kanıtlamam ve yeteneklerimi göstermem sayesinde oldu” diye söz etti.

Nasrallah, hangi şarkıcılardan etkilendiğine dair soruya, “Yola devam etmeyi başaranlar arasında yalnızca Joseph Attieh var. Onun yeteneklerinden çok etkilendim” diye cevap verdi.

Hangi sesleri beğendiği sorulan Nasrallah, Kadim Al Saher ve Sabre Ribai’nin seslerini çok beğendiğini kaydetti.

Şarkıcılara tavsiyelerini ise şöyle dile getirdi:

“Şarkı söylediğim zaman, yüzümü kontrol etmiyordum. Ribai’de bana bu konuda tavsiyede bulunup bu kötü alışkanlığımdan kurtulmamı istedi. O zamandan beri surat kaslarımı kontrol altında tutmak için alnıma Botox enjekte ediyorum.”

Nancy Nasrallah açıklamasında ayrıca konserlerine gösterilen katılımdan memnun olduğunu söyledi. Sahnede yaklaşık 2.000 kişiden oluşan büyük bir kitlenin önünde yeteneklerini gösterdiğini, amacının şöhret olmadığını kaydetti. “Tutkulu şarkı söylemeyi seviyorum” şeklinde konuştu.

İsmini vermek istemediği Lübnanlı bir şarkıcı ile yeni bir düet üzerinde çalıştıklarını söyleyen Nancy Nasrallah, “Salim Assaf’ın bestelediği güzel bir şarkı ve umarım halkımız da beğenir” ifadesini kullandı.

Özel hayatına ilişkin yaptığı açıklamada da erken yaşta evlenip, harika bir aile kurmayı başarmış olmasından dolayı gurur duyduğunu belirtti.

Nancy Nasrallah, “Annelik, hayatımda elde ettiğim en güzel şey. Ailem ve kariyerim ile ilgili beni daima destekleyen eşimle gurur duyuyorum” diye konuştu.

Kendisine oyunculuk teklifleri alıp almadığı sorulan Nancy Nasrallah, “Aldığım teklifler benim için uygun değildi. Ancak, her yönüyle sevdiğim bir teklif gelirse, bunu yapmak için beklemem” diye cevap verdi.