Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

NEOM Projesi’nde yeni atamalar gerçekleştirildi | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Suudi Arabistan’da NEOM Projesi’ne yönelik çalışmalar sürüyor. Dr. Klaus Kleinfeld, Neom Projesi Yönetim Kurulu Başkanı Veliaht Prens’in danışmanı olarak atandı. Nazmi en-Nasr da NEOM Projesi İcra Kurulu Başkanı oldu.

NEOM Projesi’nin Kurucu Heyeti, Suudi Arabistan’da ekonomik, teknik ve iktisadi gelişmeyi teşvik etmek için 1 Ağustos 2018’den itibaren Dr. Klaus Kleinfeld’in Neom Projesi Yönetim Kurulu Başkanı Veliaht Prens’in danışmanı olarak atandığını ve Kurucu Heyet Üyesi olarak görevlendirildiğini duyurdu. Ayrıca Mühendis Nazmi en-Nasr’ın Kleinfeld’in yerine NEOM Projesi İcra Kurulu Başkanı olacağı açıklandı.

Nazmi en-Nasr, başta Suudi Aramco olmak üzere ülkenin önde gelen uluslararası şirket ve kurumlarında 30 yılı aşkın bir tecrübeye sahip. Nasr, Kral Abdullah Bilim ve Teknoloji Üniversitesi (KAUST) Genel Müdürü görevini üstlenmişti.

Strateji geliştirme alanında çalışmalarına başlayan Nasr ardından iş planlarının denetlenmesiyle devam ettiği kariyerinde büyük girişimlerin ve projelerin liderliğine getirildi ve önemli sorumluluklar üstlendi.

Neom Projesi’nin Kurucu Heyet Üyesi olan Nasr, NEOM Projesi’nin bir bütün olarak gelişiminin ilk aşamalarından olan NEOM Bay Projesi için başlangıç stratejisi geliştirmişti.

Nazmi en-Nasr, NEOM Bay Projesi’nden NEOM Projesi İcra Kurulu Başkanlığı’na atanan Nazmi en-Nasr buradaki görevine 1 Ağustos 2018 tarihinden başlayacak. NEOM Projesi’nde temel ekonomik sektörler için proje stratejisi ve iş planları geliştirmekten sorumlu olacak.

Nazmi en-Nasr, hayati nitelikteki projelerde yürüttüğü görev süresi boyunca plan aşamasındaki çalışmaları başarıyla hayata geçirmesiyle biliniyor. Bu özelliğinin NEOM Projesi’nin büyük vizyonunun gerçekleştirilmesine doğrudan katkı sağlaması bekleniyor.

Dr. Klaus da Neom Projesi’nin ilk adımlarının temelini atılmasından, 2017’nin haziran ayından bu yana projeye doğrudan katkıda bulunuyor. Klaus, uluslararası uzmanlığa, yetkinliğe ve donanıma sahip olağanüstü bir ekip oluşturdu. Yönetim Kurulu Başkanı Veliaht Prens’in ve Kurucu Heyet üyelerinin doğrudan ve sürekli denetimi ve desteği altında Neom Projesi’nin üst düzey stratejisini ve gelecekteki vizyonunu geliştirdi.

Klaus aynı zamanda, proje ile büyük ve önemli küresel yatırımcılar arasında güçlü bir ilişki tabanı oluşturmayı da başardı. Bilim adamları, düşünürler, üniversite yöneticileri, hükümet yetkilileri, kurumlar ve medya, Klaus’un Vizyon 2030’un geliştirilmesine önemli katkılar sağladığını belirtiyor.