Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Netanyahu hakkındaki soruşturma genişliyor | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

İsrail polis kaynakları tarafından medya organları aracılığıyla sızdırılan son bilgilere göre, İsrail Başbakanı Netanyahu’ya yönelik yürütülen rüşvet soruşturmasında yeni bulgulara rastlandı. Netanyahu’nun iş adamlarından sadece lüks purolar ve şampanyalar almakla kalmadığı, İtalyan moda mağazası Brioni’den fiyatları 5 bin ila 50 bin dolar arasında değişen takım elbiseler ve eşi Sara için mücevherler aldığı ortaya çıktı.

Kaynaklara göre Netanyahu, söz konusu parayı, geçen baharda kendisini ziyaret eden aile dostu Yahudi Amerikalı milyarder Spencer Partridge’den aldı. Partrigen’in Netanyahu’ya rüşvet vermekten belirtildi. Ayrıca Partrigen’in geçen nisan ayında Netanyahu’nun kardeşi İddo Netanyahu’dan Kudüs’ün “Rehavia” semtindeki aile konutundan 4.2 milyon İsrail şekeli (yaklaşık 1.5 milyon dolar) değerindeki hissesini satın aldığı ve binaya ortak olduğu açıklandı.

Partridge ifadesinde Netanyahu ailesi için devamlı uçuş seferleri sağladığını, İtalyan moda mağazası Brioni’den de İsrail Başbakanı’na 3 ya da 4 lüks takım elbise aldığını belirtti.

Kaynaklar, söz konusu ifadeler doğrultusunda elde edilen yeni bilgilerin “dosya 1000” maddesine ekleneceği ni kaydetti. Polis yetkilileri ise konuyla ilgili bilgi verilmediğini söyleyerek devam eden soruşturmaya dair sessiz kaldı. Netanyahu’nun ofisinden ise “Netanyahu ile Partrigen arasında 20 yıldan fazla bir süredir dostluk var” açıklamasından bulunuldu. Yardımlarını inkâr edilmediği ifade edildi.