Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Netanyahu yolsuzluk kıskacında | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

İsrail polisi tarafından yapılan açıklamada İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun avukatı David Shimron’un yolsuzluk ve kara para aklama suçundan sanık sıfatıyla ifade vereceği belirtildi. Almanya’dan denizaltı alınması sırasında yolsuzluk yapıldığı iddiaları soruşturma dosyasında en dikkat çeken bölümler arasında yer aldı.

Polisten yapılan açıklamaya göre, haklarında yolsuzluk davası açılması istenen kişiler arasında Netahyahu’nun kuzeni ve eski avukatı David Shimron, Netanyahu’nun eski Özel Kalem Müdürü David Sharan ve eski İsrail Deniz Kuvvetleri Komutanı Eliezer Marom gibi önemli isimler yer alıyor.

Netanyahu yolsuzluk soruşturulmasında bu zamana kadar ifade vermezken, polis yolsuzluk davası kapsamında çeşitli dosyaların araştırılmasına devam ediyor. Dava ile alakalı birçok şüpheli ve tanık ise sorguya çekildi.

Yolsuzluğa karıştıkları iddia edilen 6 isim hakkında dava açılıp açılmayacağına ise İsrail Başsavcılığı karar verecek.

İsrail polisi geçtiğimiz Şubat ayında Netanyahu için iki farklı olayda soruşturma yürütmüştü. Olayın ilki Netanyahu’nun zengin ünlülerden aldığı haksız hediyeler konusu iken, ikinci ise kendisi lehine olabilecek haberler için popüler gazeteler ile yaptığı anlaşmalar.