Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Netanyahu’dan İsrail polisine tepki | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, hakkında yürütülen yolsuzluk soruşturmasıyla ilgili medyaya yasa dışı bilgi sızdırılmasını engellemediği gerekçesiyle İsrail Emniyet Müdürü Roni Şeyh’i eleştirdi.

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, İsrail basınında bugün çıkan, hakkında yürütülen yolsuzluk soruşturması kapsamında 2 hafta içinde polise yeniden ifade vereceği şeklindeki haberlerin ardından sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı.

Binyamin Netanyahu açıklamasında, “(İsrail Emniyet Müdürü) Roni Şeyh göreve geldiğinde iki önemli karar almıştı. Bunlardan biri yolsuzluk soruşturmasıyla ilgili medyaya sızma olmayacağı ve bu konuda polisin tavsiyelerde bulunmayacağıydı.” ifadesini kullandı.

Şeyh’i bu sözünü tutmamakla suçlayan Netanyahu, yasa dışı yollarla medyaya sızdırılan bilgilerin bir tsunamiye dönüştüğünü savundu.

Netanyahu’nun ardından yazılı bir açıklama yapan ana muhalefet partisi Siyonist Birlik’in lideri İzak Herzog, Başbakan Netanyahu’yu, sanatçılar, gazeteciler ve hakimlerin ardından şimdi de polisi hedef almakla suçladı. AA