Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Netanyahu’dan Nasrallah’a yanıt: 20 kez düşünmesini öneriyorum | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Hasan Nasrallah’ın tehditlerine yanıt vererek, “Hizbullah tarafından yapılan kışkırtıcı açıklamaları dinledim. Ancak bu açıklamaları, 2006 sonrasında ‘İsrail’in cevabının 3 askerinin kaçırılması olacağını bilseydim, herhangi bir adım atmadan önce 2 kez düşünürdüm’ diyen bir kişi yapıyor. O halde 2 kez değil 20 kez düşünmesini öneriyorum. Çünkü bize saldırdığı takdirde hayal bile edemeyeceği ezici bir darbeyle karşılaşacaktır” ifadelerini kullandı.

Netanyahu dün yaptığı açıklamalarının devamında, “Şahsım, vatandaşlarım ve İsrail devleti adına söylüyorum ki, Suriye tarafından açılan ateş sonucu uçakları düşürülen 15 Rus mürettebatın hayatını kaybetmesinden dolayı üzüntü duyduk. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’e, asıl sorunun İran’ın Suriye topraklarını İsrail’e saldırmak için bir üs olarak kullanma ve Hizbullah gibi düşmanlarımıza silah sağlama girişimleri olduğunu söyledim. Putin’e, savunma yapma hakkımızı saklı tuttuğumuzu ve İsrail’le Rusya arasındaki güvenlik koordinasyonunun sağlanmasına büyük önem verildiğini belirttim. Bu yüzden Hava Kuvvetleri Komutanı Amikam Norkin’i, iki sebepten ötürü Moskova’ya göndermeye karar verdim. Bunlardan birincisi, vatandaşlarımızı savunmaya devam etmek, ikincisi ise iki ülke arasındaki işbirliğini korumak” şeklinde konuştu.

Hizbullah lideri Nasrallah, Tel Aviv’in engelleme çabalarına rağmen ellerinde “hassas füzeler” olduğunu duyurmuş, “İsrail eğer Lübnan’a savaş ilan ederse, hiç beklemediği bir kaderle yüzleşecek” ifadelerini kullanmıştı.