Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Netflix’ten Obama’ya teklif | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Netflix Şirketi, ABD eski Başkanı Barack Obama ve eşi Michelle Obama ile internet üzerinden yayınlanacak olan özel bir program için yapılacak anlaşmayı neredeyse sonuçlandırmak üzere. Programın kaç bölüm olacağı ve içeriği ile ilgili henüz bir detay verilmedi.

ABD medyasında yer alan haberlerde, Obama ve eşinin, 118 milyon abonesi bulunan Netflix platformunda görsel bir içerik sunacağı aktarıldı. Netflix, Obama ile çalışmak isteyen tek şirket değil. ‘Apple’ ve ‘Amazon’ gibi şirketlerin de bu konuda girişimleri oldu.

Haberlerde ayrıca, Obama’nın bu platformu, kendisini eleştiren Başkan Donald Trump veya muhafazakârlara cevap vermek için kullanma niyetinde olmadığı kaydedildi. Aksine müzakerelere yakın bilgiler temelinde, bölümlerin halk için ilham verici öyküler içereceği öngörülüyor.

Obama, başkanlık kampanyaları sırasında sosyal medyayı kullanırken, Facebook’ta 50 milyon, Twitter’da 101 milyon takipçiye ulaşması sebebiyle, medya alanındaki en başarılı ABD başkanlarından biri olarak tanımlanıyor.

Öte yandan Netflix’in Obama ile görüşmesinin ardından şirketin hisselerinde bir artış yaşandı. California merkezli şirketin hisse senedi değeri, yüzde 3’lük bir artışla 326 dolara yükseldi.