Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

New York’ta Suudi-Amerikan Üst Düzey Yöneticiler Forumu başladı | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman’ın ABD’ye yaptığı resmi ziyaretin New York durağında Suudi Arabistan Stratejik Ortaklılar Merkezi tarafından ‘Dönüşüm: Vizyondan Uygulamaya’ başlığı altında düzenlenen Suudi-Amerikan Üst Düzey Yöneticiler Forumu salı günü başladı.

Forum, ticaret, ekonomi ve endüstri alanlarında çeşitli Suudi ve ABD’li şirketlerin üst düzey yöneticilerini Suudi Arabistan’ın hükümet yetkilileri ile bir araya getiriyor.

Ekonomik ve ticari ilişkileri derinleştirme hedefiyle gerçekleştirilen Forum, Suudi Arabistan’ın Vizyon 2030’u uyarınca teşvik edilen ortaklık ve yatırım fırsatlarını araştırmanın yanı sıra ekonomiyi etkileyen fikir ve deneyimlerin paylaşımı, ticari ve potansiyel yatırımların teşvik edilmesi fırsatlarını bulmayı amaçlıyor.

Karşılıklı yatırımları artırma ve geliştirme yollarının yanı sıra taraflar arasındaki yatırımların karşılaştığı başlıca zorlukları tespit etmek ve bu zorluklara çözüm yolları bulmak da forumun hedefleri arasında yer alıyor.