Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Neymar, ameliyata hazırlık için hastaneye geldi | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Paris Saint Germain’in (PSG) dünyaca ünlü yıldızı Neymar, sağ ayağının kırılması üzerinde bu gün yapılacak ameliyat için Brezilya’nın Belo Horizonte şehrindeki Mater Dei hastanesine getirildi.

AFP muhabirleri 26 yaşındaki oyuncunun, şehre özel bir jetle getirildiğini ve 3 araçtan oluşan bir konvoy ile havaalanından çıkarıldığını aktardı. Gazetecilerin ısrarlı sorularını yanıtsız bırakan Neymar, hastaneye giriş yaptı.

Neymar daha önce Instagram hesabı üzerinden tekerlekli sandalye üzerindeki çekilen bir fotoğrafını paylaşmıştı.

Brezilyalı yıldız futbolcusu Neymar Marsilya maçında sakatlanmıştı. Ünlü futbolcunun sağ ayak bileğinde burkulma ve ayak tarağı kemiğinde kırık tespit edildi.

Tedavi 3 ay sürecek

Neymar’a bu hafta başında ünlü futbolcuyu görmek için Paris’e giden Brezilya Milli Takımı’nın doktoru Rodrigo Lasmar eşlik etti. Lasmar, durumunun tahmin edilenden daha ağır olduğunu ve tedavisinin 3 ay sürebileceğini söyledi.

Basında çıkan haberlere göre hastane çalışanlarından Neymar’a cep telefonu ile yaklaşılmaması istendi.

Futbolcunun nerede yatacağı konusunda çeşitli spekülasyonlar var. Bazı medya kuruluşları hastanenin bir katının kapatılacağını iddia ederken, bazıları da 288 metrekarelik bir odada kalacağını açıkladı.

PSG’nin Olympique Marsilya’yı 3-0 yendiği maçta sakatlanan Neymar, UEFA Şampiyonlar Ligi’nin son 16 turunda Real Madrid ile oynayacağı rövanş mücadelesinde takımını yalnız bırakacak.

“Neymar için üzgünüm”

Real Madrid’de teknik direktör Zinedine Zidane Neymar’ın sakatlanması hakkında “Neymar için üzgünüm. Fakat PSG hala çok güçlü bir takım. Onun yerini alacak güçlü oyuncuları var” dedi.

Brezilyalı taraftarlar endişeli

Neymar’ın sakatlanması, özellikle 2014’te Brezilya’da düzenlenen Dünya Kupası sırasında yaşadığı sakatlık ve Brezilya’nın Almanya’ya 7-1 yenildiği yarı final maçını akıllara getirdi. Dünya kupasında takımı Neymar’ın taşıyacağına inanan taraftarlar endişeli.

“Operasyon zor değil”

PSG’nin eski sağlık görevlisi Jose Louise Ronco AFP’ye verdiği demeçte şu ifadeleri kullandı, “Operasyon zor değil. Bir saat ya da 90 dakika sürmesi bekleniyor. Amaç kırığı gelecekte bir sorun teşkil etmeyecek şekilde onarmak.”

Ronco, eski Brezilyalı yıldız Luis Ronaldo’nun sağ dizindeki sakatlık sonrasında uzun süre dinlendikten sonra 2002’de Dünya Kupasına döndüğüne değinerek, oyuncuların sakatlık durumlarının farklı olduğunu dile getirdi. Doktorlar, oyuncuların uygun zamanda hazır olması için fedakarlık yapması gerektiğine değindi.