Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Nijerya’da düzenlenen intihar saldırısında 3 kişi öldü | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Nijerya Emniyet Güçleri’nin aktardığı bilgilere göre bugün, Nijerya’nın kuzeydoğusundaki Borno Eyaletinin başkenti Maiduguri yakınlarında mülteci kampında gerçekleşen iki bombalı saldırıda 3 kişi öldü.

Ulusal Acil Durum Yönetim Ajansı’ndan bir yetkili olan Abdülkadir İbrahim, saldırının pazar gecesi saat 23:20 sularında Dalori 1 mülteci kampında bir kadın ver erkeğin kendisini patlamasıyla gerçekleştiğini ve patlama sonucunda 3 kişinin öldüğünü, 17 kişinin de yaralandığını açıkladı. İbrahim, Dalori 2 mülteci kampında bir kişinin kendisini patlatamadan önce öldürülerek diğer bir intihar saldırısının da engellendiğini söyledi.

Nijeryalı yetkililer, bu gibi saldırıları Maiduguri’de ortaya çıkan ve ayaklandığı yıl 2009’dan bu yana en az 20 bin kişinin ölümüne, 2,6 milyon kişinin de göç etmesine neden olan radikal Boko Haram terör örgütünün yaptığına işaret etti.

Maiduguri’den 15 km uzaklıkta bulunan Dalori mülteci kampında, yaklaşık 50 bin mülteci bulunuyor ve bu insanlar sık sık intihar saldırılarına maruz kalıyor.