Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Ömer el-Beşir, Etiyopya Genelkurmay Başkanı’na Nil Nişan’ı takdim etti | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Sudan Devlet Başkanı Ömer el-Beşir, Etiyopya Genelkurmay Başkanı Samora Yunis’a Sudan ve Etiyopya arasındaki ilişkilerin güçlendirilmesi nedeniyle ‘Nil Nişan’ı takdim etti.

Nişan, Sudan-Etiyopya ortak askeri kurul toplantılarının 16.sına katılan Etiyopya Ordu Komutanı’na verildi. Dün askeri teknik personellerin toplantıları ile başlayan görüşmeler, önümüzdeki günlerde Genelkurmay Başkanlarının katlımı ile devam edecek.

Sudan Genelkurmay Başkanı İmadettin Mustafa Adevi, Etiyopya’daki askeri yetkili ile dün düzenlenen ortak basın toplantısında, Ömer el-Beşir’in, Genaral Samura ile yaptığı görüşmede esnasında, iki ülke arasındaki ilişkileri güçlendirmek için birçok konuya değindiğini bildirdi.

Ayrıca , iki ülkenin vatandaşlarının güvenliği, istikrarı ve refahı için bu ilişkilerin, bölge ülkeleri tarafından siyasi, ekonomik ve sosyal olarak benimsenen bir model olacağını umduğunu belirtti.

Samura, özellikle iki ülke orduları arasındaki askeri ilişkiler olmak üzere Sudan ile Etiyopya arasındaki ilişkilerin istikrarlı bir şekilde büyüdüğünü belirterek, ‘Nil Nişan’ı için Cumhurbaşkanı el-Beşir’e şükranlarını sundu.