Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Ömer el-Beşir: Sudan Silahlı Kuvvetleri ülkeyi korumak için hazır | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Sudan Cumhurbaşkanı Ömer el-Beşir, Sudan Silahlı Kuvvetleri, orduya bağlı Hızlı Destek Güçleri ve diğer güvenlik kurumlarının ülkeyi korumak için hazır olduklarını söyledi.

Sudan resmi haber ajansı SUNA’nın haberine göre, Beşir, ‘Sudan’ın istikrarlı olmasını istemeyen yabancı ülkelere’ seslenerek, Sudan askerlerinin ülkeyi hainlere karşı korumaya hazır olduğu belirtti.

Rabak Stadı’nda halka hitap eden Beşir, ‘Beyaz Nil Eyaleti’ hükümetinin kalkınma projelerinin uygulanmasındaki çabalarına övgüde bulunarak, hükümet projesinin direk olarak vatandaşı hedeflediğini ve vatandaşların tüm ihtiyaç ve gereksinmelerini karşıladığını belirtti.

Beşir, aynı zamanda kalkınma projelerinin uygulanmasında hükümete verdikleri destek için ‘Beyaz Nil Eyaleti’ vatandaşlarını da selamladı.

Beyaz Nil Eyaleti’nin stratejik bir konuma ve zengin kaynaklara sahip olduğuna değinen Beşir, özellikle tarım projelerinin vatandaşlara fayda sağlaması çağrısında bulunarak, hükümetin insanların yaşam koşullarını iyileştirmek istediğini söyledi.

Ülkedeki yolsuzlukla kararlılıkla mücadele edilmesi gerektiğini vurgulayan Beşir, İslam hukukunun servet, güç ve hizmetlerde ‘adalet’ anlamına geldiğinin altını çizdi.