Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

‘Online seyahatte Türkiye dünyada 3’üncü sırada’ | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Enuygun.com Üst Yöneticisi (CEO) Çağlar Erol, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye’nin online dünyada çok aktif olduğunu, genç bir nüfustan oluştuğunu, herkesin bir şekilde online dünyanın verimini ve hızını öğrendiğini söyledi.

Erol, “Dünya genelinde yapılan bir araştırmaya göre, online seyahat satın alımında Türkiye, Amerika ve İspanya’dan sonra dünyada 3’üncü sırada. Ülkemizde online alışverişe eğilim özellikle seyahat alanında ciddi ağırlığa sahip.” ifadelerini kullandı.

Enuygun.com olarak geçen yıl uçak biletlerinde yaklaşık 5 milyon adet satışa ulaştıklarını bildiren Erol, yurt içi uçak bileti satışlarında özellikle güçlü olduklarını, Aralık 2017 verilerine göre, Türkiye’de satılan her 100 yurt içi biletinden yaklaşık 9’unun Enuygun.com üzerinden satın alındığını söyledi.

Erol, “2017 yılında tüm dünyada ticari uçuşlarda yaklaşık 4 milyar uçak bileti satıldı. Türkiye’de yurt içi uçuşlarda yaklaşık 55 milyon gibi bir sayıya ulaşıldı. Ülkemizde yurt dışı yolcu sayısı ise Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) rakamlarına göre, yaklaşık 83 milyon seviyesinde gerçekleşti. Türkiye, bu sayılarla hava yolu taşımacılığında tüm dünyada oldukça iyi bir noktada.” ifadelerini kullandı.

Çağlar Erol, bu yıl hedeflerinin 7 milyon uçak bileti satışını geçebilmek olduğunu belirterek, “Yurt içi satışlarda oldukça güçlüyüz. Artık yurt dışı uçuşlarda da çok daha yüksek hacme ulaşmak için çaba sarf ediyoruz.” dedi.

Türkiye’nin ilk online uçak bileti sitelerinden biri olduklarını hatırlatan Erol, online dünyada ciddi bir bilgi birikimleri bulunduğunu, artık bu bilgi birikimi ve tecrübeyi kullanarak sınır ötesinde de uluslararası başarıya ulaşmayı hedeflediklerini bildirdi. AA