Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Otomobilin aksına sıkışan koala 16 kilometre yolculuk yaptı | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Avustralya’da park halindeki otomobilin aksına çıkan bir koala, aracın hareket etmesiyle 16 kilometrelik zorunlu bir yolculuk yaptı.

Ülkenin güneyindeki Adelaide şehri kırsalında yaşanan olayda, arazi tipi aracı kullanan sürücü, davetsiz misafiri ancak yeniden park ettikten sonra fark etti.

Sürücü adamın kurtarma görevlilerine haber vermesi sonrası tekerlek yerinden söküldü ve dişi koala sıkıştığı yerden kurtarıldı.

Reuters haber ajansına konuşan bir Jane Brister isimli hayvanları koruma gönüllüsü, “Kürkündeki yanık kokusunu alabiliyordum” dedi.

Geçtiğimiz haftasonu yaşanan olay sonrası tedavi altına alınan dişi koala, birkaç gün süren bakımın ardından yeniden doğaya bırakıldı.

Koala, kanguru gibi yavrusunu karnının üzerindeki kesede besleyen, Memeliler sınıfının bir alt sınıfı olan Keseliler sınıfından sayılır. Koala, 2012 yılı Avustralya Çevre Koruma Yasasına göre nesli tükenmekte olan türler listesinde yer aldı. Şu anda vahşi doğada yüz binden daha az koala var. Avustralya Koala Vakfı’nın araştırmalarına göre sayılarının sadece 43 bin olabileceğini tahmin ediliyor.