Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Pakistan, ABD Maslahatgüzarı'nı Dışişleri Bakanlığı'na çağırdı - ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Pakistan, ABD Başkanı Donald Trump’ın terörle mücadele ve Usame bin Ladin’in bulunmasına ilişkin Pakistan’ın rolünü eleştiren sözlerini protesto amacıyla ABD Maslahatgüzarı’nı Dışişleri Bakanlığı’na çağırdı.

Pakistan Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, “Dışişleri Bakanlığı ABD’nin Maslahatgüzarı Paul Jones’ı, Pakistan’a yapılan kabul edilemez ve temelsiz iddialara karşı güçlü bir protesto göstermek için Bakanlığa çağırdı” ifadeleri kullanıldı.

Trump, hafta sonu yaptığı açıklamalarda, ABD’den milyarlarca dolar yardım almasına rağmen Pakistan’ın ABD için hiçbir şey yapmadığını söylemiş, ABD kuvvetlerinin 2011 yılında Pakistan’a düzenlenen bir baskında El Kaide lideri Usame bin Ladin’i öldürmesinden önce Pakistanlı yetkililerin onun bulunduğu yerleri bildiğini ima etmişti.

Trump, ayrıca Pazartesi günü Twitter hesabı üzerinden yaptığı bir takım paylaşımlar ile Pakistan’a yönelik suçlamalarını yinelemişti.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 12 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts

Follow Me:
FacebookGoogle PlusYouTube