Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Pakistan Başbakanı bugün Suudi Arabistan’a ziyarette bulunacak | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Pakistan Başbakanı İmran Han, Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz’in daveti üzerine 2 gün sürmesi planlanan Suudi Arabistan ziyaretine bugün başlayacak.

Pakistan’ın Suudi Arabistan Büyükelçiliği’nden yapılan açıklamaya göre, bu ziyaret, İmran Han’ın geçtiğimiz ay göreve geldikten sonra yurtdışına gerçekleştireceği ilk seyahat olacak.

Bu durum, Pakistan’ın Suudi Arabistan’la güçlü ilişkilere, Pakistan halkı ve hükümetinin Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz ve Veliaht Prens Muhammed bin Selman’a gösterdiği takdir ile verdiği kritik önemi gösteriyor.

Büyükelçiliğin açıklamasında, Pakistan ve Suudi Arabistan’ın tarihi ilişkilerine işaret edildi ve söz konusu ilişkilerin, çağlar boyunca sürdüğü, ortak kültür ve değerlerle köklü bir yapıya sahip olduğu ifade edildi. İhtiyaç duyulduğunda her iki devletin yan yana olduğuna dikkat çekildi.

Açıklamada, ikili ilişkiler ve çeşitli alanlardaki işbirliğini geliştirmenin yollarının ele alınacağı belirtildi. Ayrıca, Suudi Arabistan’da ikamet eden Pakistanlıların durumu, Pakistan’ın kalkınması ve Suudi Arabistan’ın 2030 Vizyonu’nun da masaya yatırılacak konular arasında yer alacağı bildirildi.