Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Pakistan’da kiliseye intihar saldırısı: 5 ölü | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Pakistan’ın güneybatısında bulunan Ketta şehrindeki bir kiliseye iki kişi tarafından intihar saldırısı düzenlendi. Saldırıda 5 kişi hayatını kaybetti, en az 15 kişi yaralandı.

Noel’e iki haftadan az bir süre kala, Belucistan eyaletinin yönetim merkezi Ketta’da Protestanlara ait kilise intihar saldırısının hedefi oldu.

Ketta Polis Şefi Abdurrezzak Cheema, yaptığı açıklamada, saldırının Belucistan İçişleri Bakanı Sarfaraz Bugti tarafından doğrulandığını belirtti.

Açıklamada, polisin kilise dışında bir canlı bombayı yaralayarak ele geçirdiğini ancak ikinci intihar bombacısının kilisenin ana girişini geçerek kendisini patlatmayı başardığı aktarıldı.

Kilisedeki Pazar ayinlerine ortalama 250 kişinin katıldığı, ancak Noel sebebiyle bu sayının iki katına çıktığı belirtildi.

Ketta, Pakistan’ın İran sınırındaki Belucistan eyaletinin yönetim merkezi. Ancak petrol ve mineral zengini olmasına rağmen ülkenin en yoksul bölgesi.

Aynı zamanda ayrılıkçı Beluş grupların yanı sıra, aşırılık yanlıları da Belucistan’a sızarak bölgede mezhepsel çatışmaların fitilini ateşlemeye çalışıyor.