Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Paris’te küçük çocuğu kurtaran Malili ‘Örümcek Adam’a Fransız vatandaşlığı | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, örümcek adam filminden bir sahneyi andıracak şekilde Paris’te bir binadan sarkan çocuğu kurtarmak için binanın 4. katına tırmanan Malili göçmen Mamoudou Gassama’yı Elysee Sarayı’nda ağırlayarak, kahraman gence vatandaşlık verileceğini söyledi.

Macron, Elysee Sarayı’nda ağırladığı Gassama’ya cesaret madalyası verirken, genç adama Paris itfaiyesinde iş imkanı verileceğini de belirtti.

‘18’inci bölgenin örümcek adamı’

Paris Belediye Başkanı Anne Hidalgo da, Malili genç Gassama’yı aradı. Hidalgo, Gassama için ‘18’inci bölgenin örümcek adamı’ ifadesini (olayın yaşandığı yer Paris’in 18’inci bölge semti) kullanarak cesaretinden dolayı tebrik etti.

BBC televizyonunda yayınlandıktan sonra sosyal medyada binlerce kez paylaşılan videoda, 22 yaşındaki Malili göçmenin düşmek üzere olan çocuğu gördükten sonra saniyeler içinde örümcek adam gibi balkondan balkona atlayarak 4 yaşındaki çocuğu kurtardığı görülüyor.

Basına konuşan Gassama, söz konusu binanın önünden geçerken çocuğun düşmek üzere olduğunu gördüğünü ve hızlı bir şekilde çocuğu kurtarmaya karar verdiğini söyleyerek, “Çocuğu kurtarabildiğim için mutluyum” dedi.

Fransız medyası, olay anında çocuğun anne ve babasının evde olmadığını ve çocuğun kontrolsüz bırakılması nedeniyle babanın polise ifade verdiği bilgisini verirken, annenin o gün Paris dışında olduğu vurgulandı.