Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Portekiz’de dini tören sırasında ağaç devrildi: 13 ölü | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Portekiz, Madeira adasında yer alan Funchal şehrindeki dini bir tören esnasında bir ağacın devrilmesi sonucu 13 kişi ölürken, 49 kişi de yaralandı.

Olay, salı günü öğleden sonra şehir merkezine 5 kilometre uzaklıktaki bölgede Meryem Ana kutlamaları sırasında orada bulunan kalabalığın üzerine aniden 200 yaşındaki bir meşe ağacı devrildi.

Funchal Hastanesinin Sözcüsü Cerrah Miguel Reyes düzenlediği basın toplantısında, toplam 49 yaralıdan beşinin yabancı olduğuna dikkat çekerek, yaralılardan 10’unun durumunun ciddi olduğunu açıkladı.

Sözcü, yabancı yaralıların Hollanda, Fransa, Almanya ve Macaristan’dan olduğunu, Hollandalı yaralının tedavi olduktan sonra hastaneyi terk ettiğini, diğer dört yaralının ise durumunun kritik olduğunu söyledi.

RTP televizyonunda yayınlanan, trajik olay anını gösteren amatör bir videoda, dini törende bulunanların üzerine aniden düşen ağaç kalabalık içerisinde paniğe sebep oldu.

Trajedi sonrasında, savcı olayın açıklığa kavuşturması için bir soruşturma açıldığını açıkladı. Yerel Yönetim Konseyi Başkanı Miguel Albuquerque, 3 günlük yas ilan etti.