Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Prens Charles’ın ‘Asi’ yanı Krallığı tehlikeye sokabilir | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Londra/Şarku’l Avsat

İngiltere Kraliyet ailesinden Prens Charles’ın biyografisinin yer aldığı Rebel Prince (Asi Prens) kitabında, Prensle ilgili ilginç detaylar yer alıyor. Kitapta Asi Prens’in davranışlarını düzeltilmemesi durumunda Kraliyet ve kendisini tehlikeye sokabileceği gibi söylemler ilk dikkat edilen kısımlar arasında.

Gelecek hafta 70 yaşına girecek olan Prens Charles, annesi Kraliçe Elizabeth’ten (92) sonra en büyük kral olacak.

Tom Bower, Prens Charles’ın biyografisini yazdığı Rebel Prince kitabında, Prens için “Bencil, yalnız, savurgan hayatı seven, kendini ve kraliyeti tehdit edebilen” ibarelerini kullandı.

Bower, Reuters’a verdiği demeçte, “Bence Charles iyi bir kral olmak için uğraşacak” diyerek şu sorunların olacağını belirtti. Nasıl hareket edecek? 20 ya da 30 yıldır ortaya çıkan çoğu şeyi bırakacak mı? Yazar ayrıca, “Kraliçe ve eşinin oğullarına tahtı vermedikleri için minnettarlar. Çünkü oğulları birçok şeyi tehdit ediyor” açıklamasında bulundu.

Prensin bu durumu yeni değil. Özellikle 90’lı yıllarda Prenses Diana ile olan ve halk tarafından izlenen düğün, din, alternatif tıp ve mimarlık gibi konularda kamuoyundan eleştiri aldı.

Charles’ın, Vanity Fair adlı derginin bu ayki sayısında, “Gençken depresyonda olduğum zamanları hatırlıyorum, bu korkunç yıkım hayatın her alanında” sözlerine yer verildi.

Tom Bower’in biyografi kitabında kraliyet ailesiyle yakın çalışanlar da dahil toplam 120 kişinin görüşleri yer alıyor. Prens kendisini çevrenin korunması gibi konulara adarken eleştiri kabul etmeyen bir kişi olarak görülüyor.

Yazar, Prens için, “Başkalarını eleştirmeye hevesli ancak ona meydan okuyanlara dayanamaz” dedi.

Prens Charles’ın yakınında bulunmuş eski çalışanlar kitapta yer alan hikayelerin çoğunun doğru olmadığını söylüyorlar.

Bower ayrıca, Charles’ın özellikle Diana ve Camillia konusunda ailesine karşı çıktığını belirtti.

Yazar, “Onun bir vizyonu var bunu empoze etmek istiyor. Beklentilere her konuda uymuyor, bu da onu isyancı biri yapıyor. İsyancı bir prens krallığı tehlikeye sokar ve bu bence büyük bir sorun” ifadelerini kullandı.