Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Prens Harry ve Meghan’ın düğün heyecanı | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Kensington Sarayı’ndaki Prens Harry’nin ofisi, Prens ve Meghan Markle’ın düğünlerinin Windsor’da halka açık olarak gerçekleştirileceğini bildirdi.

Kraliçe Elizabeth’in torunu ve tahtın 5. Varisi olan Harry, geçtiğimiz yıl oyuncu Meghan Markle ile 19 Mayıs’ta Windsor’daki St. George Kilisesi’nde evleneceğini açıkladı.

Gündüz yapılacak düğün sonrasında çift, yaklaşık 3 kilometrelik bir konvoyla Kraliyet evi olan Windsor Kalesi’ne kadar halkı selamlayacak.

Saray, düğün detaylarını içeren bir bildiri yayınladı. Bildiride, “Bu kısa yolcuğun insanların Windsor’da bir araya gelmesi ve bu özel günde eğlenmeleri için fırsat sağlayacak” ifadeleri yer aldı.

Çiftin nikahını, Canterbury Başpiskoposu Justin Welby kıyacak.

Düğünün dünya çapında büyük ilgi görmesi bekleniyor. 2011’de yapılan Harry’nin Ağabeyi Prens William ve Kate Middleton’un düğünü yaklaşık 2 milyar kişi tarafından izlenmişti.

Kensington Sarayı’ndan yapılan açıklamada, Harry ile Markle’nin, konvoy bittikten sonra Windsor Kalesi’ndeki bir resepsiyonda konuklarla bir araya geleceği bildirdi.

Markle, bir arkadaşı aracılığıyla Temmuz 2016’da Harry’le tanıştı. Daha sonra birlikte Botsvana’ya gitmeye karar verdiler.

Markle düğün öcesi Windsor Kalesi’nin içinde yer alan St. George Chapel’inde vaftiz edilecek ve İngiliz vatandaşlığı alacak.