Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Putin, FIFA’nın eski başkanı Blatter’i 2018 Dünya Kupası’na davet etti | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, FIFA eski başkanı Sepp Blatter’i futbol organizasyonlarından men edilmesine rağmen 2018’de Rusya’da düzenlenecek olan Dünya Kupası organizasyonuna davet etti.

Blatter, Fransız Haber Ajansı’na (AFP) yaptığı açıklamada “Başkan Putin’den davet aldım. Gelecek yıl Rusya’da düzenlenecek Dünya Kupası’na gideceğim” dedi.

2018 Dünya Kupası’nın oldukça büyük bir organizasyon olacağını belirten Blatter, Rusya’nın böylesine bir etkinliğe ev sahipliği yapabileceğini tüm dünyaya kanıtlayacağını kaydetti. Dünya Kupası öncesinde yayınlanacak bir kitabın da hazırlık aşamasında olduklarını ifade eden FIFA eski başkanı, kitabın organizasyondan önce Rusya’da yayınlanmaısı için çalışıldığını söyledi.

FIFA eski başkanı açıklamasında spor organizasyonlarına katılımından men edildiğini hatırlatarak dolayı açılış veya final maçına iştirak edebileceğini belirtti. Organizasyonla ilgili herhangi bir görevde bulunamayacağını hatırlatan Blatter, Rusya’da birkaç gün gibi kısa bir süre kalabileceğini vurguladı.

Yolsuzlukla suçlanan 81 yaşındaki Blatter, UEFA Başkanı Michel Platini’ye 2 milyon dolar verdiği iddiası 6 yıl süreyle futboldan men edilmişti.