Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Putin ile gerçekleştireceği zirvede Trump’a kimler eşlik edecek? | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

16 Temmuz’da gerçekleştirilmesi planlanan Trump-Putin zirvesinde ABD Başkanı ile Helsinki’ye gidecek heyette yer alacak isimler medyada duyuruldu.

ABD Başkanı Donald Trump’a Rus mevkidaşı Vladimir Putin ile Helsinki’de gerçekleştirmeyi planladığı zirvede eşlik edecek heyette Beyaz Saray İletişim Direktörü Bill Shine da yer alacak.

‘Politico’ gazetesinin haberine göre heyette ayrıca Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton, üst düzey yetkililerden Frederick H. Fleitz, Personel Müdür Yardımcısı Zach Fuentes, Beyaz Saray Sözcüsü Sarah Sanders, First Lady Melania Trump ve üst düzey bazı yetkililer de yer alacak.

Gazete, ABD Başkanı’nın kızı İvanka Turmp ile damadı ve Başdanışmanı olan Jared Kushner’ın ise heyette yer almadığına dikkat çekti.

Putin ve Trump’ın 16 Temmuz’da bir araya gelmesi bekleniyor. Zirvede önce başbaşa görüşecek olan Trump ve Putin’in daha sonra genişletilmiş heyetle yeniden bir araya gelecek. İki liderin ABD’li ve Rus heyetlerin de katılımı ile bir de öğle yemeğine katılması bekleniyor.