Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Putin: Mısır’a uçak seferlerinin yeniden başlamasını istiyoruz | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin yaptığı basın açıklamasında, ülkesinin Mısır ile uçak seferlerini sürdürmek istediğini belirtti. Rus medyasında yer alan habere göre, Putin, “Mısır ile tam kapasite ile uçak seferlerini yeniden başlatmak istiyoruz. Her iki ülkede, ulaşımın güvenliğini sağlamak zorunda olduğu görüşünde ve iki ülkenin de uçuş yetkilileri bunun için çalışıyorlar. Vatandaşlarımızın güvenliğinden tamamen emin olmalıyız” dedi.

Putin ve Mısır Cumhurbaşkanı Sisi, Çin’de gerçekleştirilen BRİCS zirvesinin oturum aralarında bir araya geldiler. Putin, “Rusya ile Mısır arasındaki ilişkiler artıyor. Cumhurbaşkanı Sisi beni ülkesine davet etti. Uygun bir tarih ayarladıktan sonra bu ziyareti memnuniyetle gerçekleştireceğim” dedi.

Rusya Ulaştırma Bakanı Maksim Sokolov yaptığı açıklamada, “Rus uzmanların, Uluslararası Kahire Havaalanındaki 2 nolu binada yaptıkları analizlerin ardından, tüm güvenlik önlemlerinin alındığı görüldü ve geçer not aldı” dedi. Bakan, Mısır’ın, özellikle başta Kahire havaalanı olmak üzere, havaalanlarındaki güvenliği ve ulaşım prosedürlerini iyileştirmek adına yaptığı çabaları övdü.