Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Putin yangında yaralananları ziyaret etti | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Rus medyası, Sibirya bölgesinde bulunan Kemorovo kentindeki bir alışveriş merkezinde çıkan yangında 41 çocuğun öldüğünü duyurdu. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, bugün, yangında yaralananları ziyaret etti.

İnterfax haber ajansında yer alan haberde, yangında hayatını kaybedenlerin toplam sayısının 64 olduğu ve ölen çocukların ailelerine durumun bildirildiği ifade edildi.

Putin, yaralıları ziyaret etti

Öte yandan, Rusya Devlet Başkanı Putin, bugün, yangında yaralananları tedavi gördükleri hastanede ziyaret etti. Yangının çıktığı Kemorovo kentindeki alışveriş merkezini de ziyaret etti Putin, ölenleri anmak için binaya gül bırakırken, daha sonra civar esnafı ziyaret etti.

“Cinayet sayılabilecek bir ihmal var”

Putin, daha önce yaptığı açıklamada, alışveriş merkezindeki yetersiz güvenlik önlemlerini eleştirmişti. Rusya Devlet Başkanı, medyada yer alan açıklamasında, “Bu olay, bir terör saldırısı, patlama ya da metan gazı patlaması değil. Buraya insanlar çocuklarıyla birlikte eğlenmeye geliyorlar. Biz sivil hassasiyetlerimizi her zaman dile getiriyoruz ancak buna rağmen burada siviller öldü. Neden? Çünkü cinayet sayılabilecek bir ihmal var” dedi.

Olayda yaralanan 15 kişi hala hastanede tedavi görüyor. Ölü sayısının çokluğunun güvenlik önlemlerindeki zafiyetten kaynaklandığı ifade edilirken, olay esnasında acil çıkış kapalı olduğu ve bir güvenlik görevlisinin yangın alarmını kapalı tuttuğu belirtiliyor.

Rus polisi, yangına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında aralarında alışveriş merkezinin kiracısı ve idari müdürünün de bulunduğu, ihmali olduğu düşünülen bir takım şüpheliyi gözaltına aldı.

Rusya’nın Sibirya bölgesinin kömür merkezi olarak bilinen Kemorovo kentinde, 3 gün yas ilan edildi.