Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Putin’den Abbas ve Netanyahu’ya Dünya Kupası finali daveti | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ile İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’yu, ülkesinde düzenlenen Dünya Kupası finaline davet etti.

Putin’in, hem Abbas’a hem de İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’ya, Dünya Kupası final maçı ile kapanış törenini izlemeleri için kişisel davette bulunduğu ancak tarafların henüz bu davete yanıt vermediği öğrenildi.

Hem Ramallah hem de Tel Aviv’deki kaynaklar, söz konusu daveti doğruladı. Tel Aviv’de Netanyahu’ya yakın bir kaynak, İsrail Başbakanı’nın Moskova’ya gitmesi halinde Ruslarla toplantı yapıp yapamayacağını kesinleştirmeye çalıştıklarını kaydetti. Ramallah’taki bir kaynak ise davetin Putin tarafından çok sayıda dünya liderine yapıldığını belirtti.

Öte yandan Filistin Futbol Federasyonu Başkanı Cibril Racub, Cumhurbaşkanı Mahmud Abbas’ın, FIFA Başkanı Gianni Infantino’nun davetlisi olarak, bir dizi cumhurbaşkanı ve dünya lideri ile Rusya’daki 2018 Dünya Kupası finaline katılacağını öne sürdü. Bakan ayrıca, Abbas’ın, ikili ilişkiler ve son gelişmeleri değerlendirmek üzere Rusya Devlet Başkanı Putin ile bir araya geleceğini vurguladı.