Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Rabıta, Suudi Arabistan’ı hedef alma girişimlerini kınadı | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Dünya İslam Birliği (Rabıta), Suudi Arabistan’a yönelik ekonomik yaptırım, siyasi baskı ve asılsız suçlama yöneltme gibi girişimleri kınayarak, Suudi Arabistan’ın ümmetin vicdanında büyük bir yer tuttuğuna işaret etti.

Rabıta Genel Sekreteri Muhammed bin Abdulkerim el-İsa, Suudi Arabistan’ın önde gelen pozisyonunun, bir anda ortaya çıkmadığını aksine bunun uluslararası barış ve güvenliği vurgulayan onlarca uluslararası girişimle kazanılan bir hak olduğunu söyledi.

El-İsa, Suudi Arabistan’ın radikalizm ve terörle mücadele öncü çabalar yürüterek, bölge ve dünyanın güvenliği, istikrarı ve refahının sağlanmasında çok önemli ve tarihi bir rol oynadığına dikkat çekti.

Suudi Arabistan’a yönelik tehdit ve zayıflatma girişimlerini toptan reddettiklerini söyleyen el-İsa, ülkenin maruz kaldığı şeyin sadece onların istikrarını değil, aynı zamanda tüm politik ve ekonomik yönleriyle uluslararası istikrarı tehdit ettiğine dikkat çekti.

El-İsa, Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz ile Veliaht Prens Muhammed bin Selman’a tam destek verdiklerini de sözlerine ekledi.