Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Rabıta’dan Yemen’deki 75 bin göçmene 2. yardım kampanyası | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Dünya İslam Birliği (Rabıta), BM 2018 Küresel İnsani Yardım Planı’nın Yemen’e acil müdahale programı kapsamında 2. insani yardım programını başlattı. Birleşmiş Milletler (BM), Yemen’deki krizle karşı karşıya kalan göçmenlere, bu krizi aşmaya yardımcı olmak için bu yıl 2.96 milyar dolar yardım yapılması çağrısında bulundu.

Rabıta Genel Sekreteri Dr. Muhammed el-İsa, BM Genel Sekreteri Antonio Guterres ile geçtiğimiz Nisan ayında bir araya gelerek, Rabıta’nın dünyanın farklı yerlerindeki muhtaçlara yardım konusundaki aktif katılımının da içinde bulunduğu konuları ele aldı.

Rabıta’nın başlattığı bu yardım kampanyası, International Islamic Relief Organization aracılığıyla Cevf, Hacca, Marib, Şebve ve Abyan’daki 75 bin ihtiyaç sahibine ulaştı. Yardım kampanyası kapsamında 5 bin 200 gıda kolisi dağıtılacak.

Dünya Gelişim, Gözetim ve Yardım Örgütü Genel Sekteri Dr Abdulaziz bin Ahmed Serhan, Yemen’deki el-Bereke Yardım Vakfı’nın işbirliği ile bu hafta Hacca vilayetinde 5 bin, Marib, Şebve ve Abyan illerinin her birinde 3 bin, Cevf’te ise bin 200 gıda kolisinin dağıtıldığını açıkladı.

Dr Serhan, Rabıta’nın Yemenlilere çeşitli alanlarda insani yardım sağladığını ve sağlamaya da devam ettiğini ifade ederek, 2 buçuk milyon Yemenlinin faydalanacağı, temiz su kuyusunu açtığını belirtti. Ayrıca Rabıta’nın tüm Yemen halkının yanında olduğunu vurguladı.