Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Reform Partisi, Tevekkül Karman ile bağlarını kopardığını duyurdu | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Yemen Toplum ve Reform Partisi, Yemenli aktivist Tevekkül Karman ile bağlarını kopardığını açıkladı.

Konuyla ilgili Şarkul Avsat’a değerlendirmelerde bulunan Yemen Toplum ve Reform Partisi Genel Sekreteri Muhammed Yedumi, ‘’Bu sefer ki durum reformla yakından uzaktan alakası yok, zira Suudi Arabistan’ın Yemen için duruşu ve fedakarlıkları göz önünde, bunu inkar eden sefil ve ahlaksızdır’’ ifadelerini kullandı.

Yemenli aktivisit 2011 yılında Liberya Devlet Başkanı Ellen Johnson ve Liberyalı Leymah Gbowee ile birlikte nobel barış ödülünü paylaşmıştı. Attığı twitlerle Arap Koalisyon’una saldıran Karman, Husilerle aynı siyasi çizgide yer alıyor.

Karman’ın Suudi Arabistan ve Arap Koalisyon’una yaptığı saldırılar karşısında Husi milisler ise sevincini gizleme ihtiyacı duymuyor. Ayrıca Karman’ın, Husileri devrimci olarak nitelemesi Husi kanadından memnuniyetle karşılanmıştı.

Yemen merkezli Al Masri kanalı, sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımla, Yemenli aktivistin gerçekleştirdiği faaliyetleri memnuniyetle karşıladığını ve Karman’ın geç gelmesinin hiç gelmemesinden iyi olduğu yönünde imalarda bulundu. Yemen halkı nobel ödülünün Karman’dan alınmasını istiyor.