Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Riyad’da, Kral Selman adıyla uluslararası bir park inşa edilecek | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz, dün, Veliaht Prens Muhammed bin Selman’ın başkent Riyad’da ‘Kral Selman Parkı’ adıyla yapılmasını planladığı projeyi onayladı. Kral Selman bu projeden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Mühendis Tarık el-Faris Şark’ul Avsat’a yaptığı açıklamada, projenin başkentteki yeşil alanları artırmayı, şehir merkezini önemli bir kültür ve eğlence merkezi haline getirmeyi hedeflediğini belirtti.

El-Faris, “Parkta spor alanları, eğlence mekanları, kafe, restoran ve kültür tesisleri olacak. Bu park yoğun nüfuslu şehir merkezinde olumlu etkiler gösterecek” diyerek, projenin onaylanmasından sonra çalışmaların ve icraatların ilk aşamada olduğunu belirtti. Parkın Kral Salman Hava Üssü’nde 13 kilometrelik bir alana kurulması ve en iyi uluslararası standartlara sahip olması planlanıyor.

Kral Selman bu parkın inşasını geçtiğimiz yıl onaylamıştı. Parkın askeri, güvenlik ve ekonomik kaygıların yanı sıra nüfusun yoğun olduğu bölgelerden uzakta, Riyad’da uygun bir bölgede kurulması planlanmıştı. Bunun üzerine Veliaht Prensi parkın Riyad’daki Kral Salman Hava Üssü’nde inşa edilmesini teklif etti.