Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Ronaldinho siyasete atılıyor | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Brezilyalı eski yıldız futbolcu, Ronaldinho, Brezilya Cumhuriyet Partisi’ne katılarak siyasete adım attı.

2002 FIFA Dünya Kupası’nın yıldızı ve 2005 yılında dünyanın en iyi futbolcusu seçilen Brezilyalı ünlü futbolcu, geçtiğimiz yılın Ocak ayında futbolu bıraktıktan sonra 37 yaşında siyasete girdi. Ronaldinho’nun önümüzdeki Ağustos ayında düzenlenecek seçimlerde milletvekili adayı olacağı tahmin ediliyor.

Yıldız futbolcu, partisi tarafından yayınlanan açıklamada, “Ülkemiz için en iyisini yapmak için ortaya konulmuş böyle bir projenin parçası olmaktan mutluluk duyuyorum. Halkımıza sağlık ve mutluluk diliyorum” ifadelerini kullandı.

Rio De Janeiro Belediye Başkanı’nın da üyesi olduğu Brezilya Cumhuriyet Partisi tarafından yayınlanan açıklamada, “Futbol yıldızı Ronaldinho, partimizin projelerinin ve ulusal ve yerel düzeyde halkımıza sunduğu fikirlerin bir parçası olmuştur” denildi.

AFP’ye bilgi veren parti kaynakları ise şu anda Ronaldinho’nun seçimlerde aday gösterilip gösterilmeyeceğine dair henüz bir karar alınmadığını aktardı.

Brezilya’nın Porto Alegre kentinde doğan Ronaldinho, 2001 sezonunda transfer olduğu Fransa’nın Paris Saint-Germain kulübünde yıldızını parlayarak, 2003 yılında İspanya’nın Barcelona kulübüne transfer oldu. 2008 yılına kadar Barcelona’da top koşturan Ronaldinho, Brezilya Milli Takımı forması giydiği 2006 FIFA Dünya Kupası finallerinde turnuvanın en iyi futbolcusu seçildi.

Avrupa’da son olarak İtalyan devi Milan formasını giyen Ronaldinho, ülkesine döndükten sonra 2011-2012 sezonunda Flamengo ve 2012-2014 sezonlarında Atletico Mineiro kulüplerinde oynadı. Yıldız futbolcu, Atletico Mineiro forması giydiği 2013 yılında Copa Libertadores’i, kazanan takımda yer aldı.