Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Ronaldo: Benim golüm Salah’ın golünden daha iyiydi | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Cristiano Ronaldo, geçen sezon UEFA Şampiyonlar Ligi’nde şu anda forma giydiği Juventus’a attığı golün, Puskas ödülünü kazanan Mısırlı Muhammed Salah’ın golünden daha güzel olduğu değerlendirmesinde bulunarak “kendimize yalan söylemeyelim” dedi.

Ronaldo, Şampiyonlar Ligi çeyrek finalinde, eski takımı Real Madrid’de oynadığı sırada Juventus’a akrobatik bir gol attı. Analistler, Ronaldo’nun attığı gol hakkında “müsabaka tarihindeki en güzel gol” değerlendirmesinde bulunurken, bu gol aynı zamanda geçen sezonki kıta yarışmasının da en iyi golü seçildi.

Ödül Salah’ın

Ancak FIFA, 24 Eylül’de düzenlenen yıllık ödül töreninde en iyi gol ödülü Puskas’ı, geçtiğimiz Aralık ayında Everton’a attığı gol ile Mısırlı oyuncu Salah’a verdi.

33 yaşındaki Ronaldo Instagram hesabı üzerinden yayınladığı bir videoda, “Salah Puskas Ödülü’nü hak etti. Ama açık konuşalım, yalan söylemeyelim. Benim golüm daha iyiydi” ifadelerini kullandı.

5 kez dünyanın en iyi oyuncusu seçilen Ronaldo, eski takım arkadaşı Hırvat Luka Modric ve Salah ile birlikte FIFA Yılın Futbolcusu ödülüne aday oldu. Ödülü Hırvat oyuncu Luka Modric kazanırken, Modric ayrıca Avrupa Yılın Futbolcusu Ödülü’nü de kazandı.

Ödül töreni sonrası Ronaldo şu açıklamalarda bulundu:

“Hayal kırıklığına uğramadım. Hayat böyle işte. Bazen kazanırsın, bazen kaybedersin. Son 15 yılda seviyemi korudum ve yaptığım şeylerden memnunum. Ödüllerin pek çoğunu aldım. Kazanmak için oynuyorum, ödül almak için değil. Modric’i aldığı ödülden ötürü kutluyorum.”