Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Ronaldo, Modric’in ‘Avrupa’da Yılın En İyi Futbolcusu’ seçilmesine öfkelenmiş | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

İtalyan ekibi Juventus’un teknik direktörü Massimiliano Allegri, bugün yaptığı açıklamada, yıldız oyuncu Cristiano Ronaldo’nun eski takım arkadaşı Luka Modric’in 2017-2018 sezonu ‘UEFA Avrupa’da Yılın En İyi Futbolcusu’ ödülünü kazanmasına öfkelendiğini söyledi.

Modric dün Monaco’daki törende Ronaldo ve Liverpool’un Mısırlı yıldızı Muhammed Salah’ı geride bırakarak ödülün sahibi olmuştu.

Şampiyonlar Ligi ile Avrupa Ligi gruplarındaki takımların başında yer alan 80 teknik direktör ve UEFA’ya üye 55 ülkeden gazeteciler yer aldığı ödül töreninde Modric, Avrupa’da 2017-2018 sezonunun en iyi futbolcusu seçildi.

Dünya Kupası’nın en iyi oyuncusu da seçilen 32 yaşındaki Modric, böylece son 10 yıldır Ronaldo ve Arjantinli Lionel Messi’nin domine ettiği ‘Ballon d’Or’ (Altın top) ödülü içinde ismini favorilere yazdırmış oldu.

Allegri yaptığı açıklamada “Ronaldo dün çok öfkeliydi ama bu normal” diye konuştu.

Allegri sözlerini şöyle sürdürdü ;

“Şampiyonlar Ligi’nde 15 gol attı ve takım arkadaşlarıyla birlikte kupa kazandı. Ronaldo’nun tutumu onun hala en iyi olmak için uğraştığını ve çalıştığını gösteriyor. Bu bizim için bir avantaj.”

Ronaldo, Perşembe günü Monaco’daki ödül törenine katılmadı

Portekiz gazetesi Record’un haberine göre geçtiğimiz sene ‘Yılın En İyi Futbolcusu’ seçilen Ronaldo, bu yıl ödülü kazanamayacağını bildiği için törene katılmamaya karar verdi. Ayrıca gazete, Avrupa’daki en iyi oyuncu olarak oModric’in seçilmesinin ‘gülünç ve basit’ olduğunu belirtti.