Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Ruhani'den İranlı liderlere uyarı - ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, İranlı liderlere halkın sıkıntılarını gözardı etmeleri halinde Şah’ın akıbetine uğrayacakları uyarısını yaptı.

Ruhani, 10 gün sürecek İran devriminin 39. yıldönümü kutlamaları öncesi, devrim lideri Ayetullah Humeyni’nin kabri önünde televizyonda yayınlanan bir konuşma gerçekleştirdi.

“Ülke liderleri, halkın sesini duymalı”

Konuşmasında, “Ülke liderleri, halkın sesini duymalı” diyen Ruhani, Şah yönetiminin halkın eleştirilerine kulak tıkaması nedeniyle kaybettiğine dikkat çekerek, “Şah reformistlerin, müsteşarlarının, akademisyenlerin ve seçkin entellektüellerin sesini duymamıştı” ifadelerini kullandı.

İran’daki birçok şehirde yılbaşından itibaren binlerce kişinin katılımıyla protesto eylemleri düzenlenmişti. Resmi verilere göre, ülkedeki ekonomik durum ve yolsuzluğa karşı yapılan protestolar esnasında 25 eylemci öldürüldü.

Öte yandan sosyal medya platformlarında, son günlerde, başkent Tahran sokaklarında bireysel olarak protesto eylemi yapan kadınlara ait görüntüler paylaşılıyor.

Ülkede meydana gelen son protesto eylemleri reformist Cumhurbaşkanı ile eylemciler tarafından protesto edilen muhafazakarlar arasındaki görüş ayrılığını yeniden gündeme getirmişti.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 12 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts

Follow Me:
FacebookGoogle PlusYouTube