Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Rumeyhi: Suudi Arabistan’ın hac mevsimindeki başarısı onlarca yıla uzanıyor | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Bahreyn Enformasyon Bakanı Ali bin Muhammed er-Rumeyhi, Suudi hükümetin bu yıl hac mevsiminde başarı sağlamak için büyük çaba harcadığını ve Kralı Selman bin Abdulaziz’in, Rahman’ın misafirlerinin hizmetine tüm imkanlarını sağlamak için uğraştığını dile getirdi.

Rumeyhi, Şarku’l-Avsat’a yaptığı açıklamada, “Suudi Arabistan liderliğiyle ve halkıyla bu başarısı alışılmadık (şaşırtıcı) değil. Kurucu Kral Abdulaziz’in mukaddes yerlere özel bakımından beri başarıları onlarca yıla uzanıyor. O uzun yıllar hacıların ve mukaddes yerlerin ziyaretçileri önündeki zorlukları ve güçlükleri aşmak için çalıştı” dedi.

Rumeyhi, bu büyük başarıların ve planlamadaki hassaslığın, Suudi Arabistan Krallığı’na mutluluğunu ve teşekkürlerini dile getiren hacı ve umreci ziyaretçilerin rahatlığına yansıdığını söyledi. Suudi Arabistan’ın, Suud halkıyla beraber omuz omuza vererek her mevsim benzersiz insani ve İslami bir destanı yönettiği, hacılara hizmet etmek, yardım sağlama çabasındaki başarısının büyüklüğüyle bütün hacılar ve umrecilerden teşekkür aldığını vurguladı.