Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Russell Crowe, özel koleksiyonunu ‘Boşanma Sanatı’ sergisinde açık artırmaya çıkardı | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Avustralyalı sinema yıldızı Russell Crowe, boşanma masraflarını karşılamak için, aralarında eski Roma tarzı bir araba, altın bir Rolex kol saati, 128 yıllık keman ve zırh gibi çok sayıda eşyasını açık artırmaya çıkardı. Açık artırmada satılan eşyalardan 2.8 milyon dolardan fazla kazanç elde edildi.

Ünlü aktör, ‘Boşanma Sanatı’ adıyla Sotheby’s Avustralya tarafından dün gerçekleştirilen müzayede ile beklenmedik bir şekilde hayranlarının karşısına çıktı. Oldukça ilgi gören müzayede de onlarca alıcı, Crowe’un eşyalarını satın aldı.

Açık artırmada 200 kadar parça alıcıların beğenisine sunuldu. Ünlü aktörün satışa sunulan koleksiyonunda, ‘Gladyatör’ filminde canlandırdığı ‘Maximus’ karakterinin giydiği zırh, ‘Dünyanın Uzak Ucu’ filminde canlandırdığı ‘Captain Jack Aubrey’ karakterinin çaldığı keman, ‘Los Angeles Sırları’ ve ‘Köstebek’ gibi filmlerde kullandığı kıyafetler ve aksesuarlar gibi pek çok parça yer alıyor.

Ünlü aktörün doğum günü ve evlilik yıldönümü olan 7 Nisan’da gerçekleştirilen müzayede, Crowe’un 2012 yılından bu yana ayrı yaşadığı şarkıcı eşi Daniel Spencer’dan boşandığı tarihle aynı güne denk getirildi.

Öte yandan Sotheby’s Müzayede Evi tarafından yapılan açıklamada, açık artırmada, Oscar ödüllü ünlü oyuncu Crowe’un 2000 yılı yapımı ‘Gladyatör’ filminde giydiği zırh ve aynı filmde kullanılan roma tarzı aracın değerinin çok üstünde satıldığı belirtildi.

Diğer yandan koleksiyonda yer alan bazı olağan dışı parçalardan biri olan ve daha önce Leonardo Di Caprio’nun sahip olduğu taş devri tarihli bir dinozor kafatası 60 bin 886 dolara satıldı.