Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Rusya'nın Arhangelsk kentindeki FSB binasında patlama: 1 ölü - ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Moskova/ Şarku’l Avsat

Rusya’nın kuzeybatısında yer alan Arhangelsk kentindeki Federal Güvenlik Servisi (FSB) binasının girişinde bir patlama meydana geldi. Patlamada 1 kişi öldü 3 kişinin de yaralandığını açıklandı.

Arhangelsk Valisi Igor Orlov, gazetecilere yaptığı açıklamada bunun bir suç eylemi olduğunu, yetkililerin gerekli soruşturmaları yaptığını kullanılan bombanın türünü belirlemeye çalıştıklarını belirtti.

Orlov, bölge yetkililerinin Akhangelsk kentindeki güvenlik ve kamu kurumlarındaki önlemleri arttırdığını ifade etti.

Öte yandan Rusya Terörle Mücadele Komitesi yetkilileri, ölen kişinin patlamaya neden olan bombayı binaya getiren kişi olduğunu belirtti. Şahsın binaya girerek elindeki torbadan bilinmeyen bir şey çıkardığını ellerinde patladığı belirtildi.

Komitenin verdiği bilgilere göre olayda federal güvenlik kurumundan 3 kişi yaralandı. Yaralıların hastaneye kaldırıldığı bildirildi.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 12 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts

Follow Me:
FacebookGoogle PlusYouTube