Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Rusya’nın Soçi kentinde bir araç yayaların arasına daldı | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Dünya Kupası’nın düzenlendiği Rusya’nın Soçi kentinde bir aracın yayaların arasına daldığı, 1 kişinin ölümüne neden olduğu olayda, 2’si ağır 3 kişinin yaralandığı aktarıldı.

Rusya’nın Soçi kentinde direksiyon başında uyuduğu iddia edilen sürücü, karşı şeride geçerek kaldırıma çıkıp yayaların arasına daldı. Yayaları ezip geçen araç, korkuluğu aşıp başka bir otomobile çarptı. Kazada 63 yaşındaki 1 kişi hayatını kaybederken, 2’si ağır 3 kişi de yaralandı. Yaralılar sağlık ekipleri tarafından hastaneye kaldırılırken, kaza güvenlik kamerasına yansıdı.

Reuters haber ajansının emniyet yetkililerinden edindiği bilgilere göre ilk bulgular olayın terör saldırısı olmadığı yönünde.

Güvenlik yetkilileri, olayın gerçekleştiği yer ile Soçi stadyumu arasındaki mesafenin 45 kilometre olduğunu belirtti.

Soçi şehri şu ana kadar 5 Dünya Kupası maçına ev sahipliği yaptı. Cumartesi günü ev sahibi Rusya ile Hırvatistan arasında yapılacak karşılaşmada Soçi’de oynanacak.

Haziran ayında bir taksi sürücüsü, Kızıl Meydan yakınlarında kalabalığın arasına dalmış aralarında Meksikalı taraftarların da bulunduğu toplam yedi kişi yaralanmıştı. Sürücünün Kırgız kökenli olduğu bilgisi sızınca, bunun bir terör saldırısı olabileceği endişesi dillendirilmeye başlanmıştı. Ancak yetkililer yaptığı açıklamada, olayın terör saldırısı olmadığı, taksi sürücüsünün uykusuz olduğu ve araç üzerindeki kontrolü kaybederek kazaya sebebiyet verdiği ifade edildi.