Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Saddam Hüseyin levhası Londra’da öfke uyandırdı - ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Londra’nın doğusunda yer alan Wanstead mahallesinin sakinleri, bölgenin en işlek caddesinde yer alan bir banka, eski Irak Cumhurbaşkanı Saddam Hüseyin’in anısına, ‘Saddam Hüseyin’in sevgi dolu anısına 1937 – 2006’ yazılı bronz bir levhanın takıldığını görünce oldukça şaşırdı.

İngiliz gazetesi The Independent’de yer alan habere göre, bronz levha, normal aletlerle sökülmesi oldukça zor olan ve hırsızlığı önlemek için kullanılan özel vidalar ile banka takıldı.

En işlek caddelerden birinde yer alan banka, kim tarafından monte edildiği henüz bilinmeyen bronz levha, mahalle sakinleri arasında büyük öfke uyandırdı.

“Eğer bu bir şakaysa, hiç komik değil”

Söz konusu caddenin yakınlarında oturan Melissa Munday-Chanin (38), “Annem beni ziyarete geldi ve beni oldukça şaşırtan bu bronz levhanın varlığına dikkatimi çekti. Bu, beni çok korkuttu. Birçok insanın hayatına neden olan birinin anısına bunun yapılmasının çirkin olduğunu düşünüyorum. Eğer bu bir şakaysa, hiç komik değil” sözleriyle yaşadığı şaşkınlığı dile getirdi.

Claire Newbigging (37) ise, “Bu bir şaka olmalı. Bunu anlamıyorum. Saddam Hüseyin gibi bir insanı gerçekten anmak isteyen var mı? ” dedi.

Bir başka bölge sakini Suzy Essex (38) de, “Bu sorun yaratmak veya Saddam Hüseyin’in inandığı şeye açık bir destek vermek için mi yapıldı?” diye sordu.

Yerel bir sanatçı olan Matthew Webber (44), “Açıkcası, bunu yapan kişi bir kargaşa çıkaracağını biliyordu. Sökülmesini çok daha zor hale getirmek için özel vidalar bile kullanmış” dedi.

Söz konu mahallenin bağlı olduğu Redbridge Konseyi Sözcüsü ise, söz konusu bronz levhanın takılması için kimseye izin vermediklerini söyleyerek, levhanın çıkarıldığı bilgisini verdi.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 12 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts

Follow Me:
FacebookGoogle PlusYouTube