Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Sağlık Kartları projesi Lübnan parlamentosuna sunulacak | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Sağlık Kartı Yasa tasarısı, Lübnan Parlamentosu Maliye ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi. Söz konusu tasarı, parlamento genel kurulundan geçerse yasadan Lübnanlıların yüzde 60’ı yararlanacak.

Parlamento komisyonları, 2010 yılında Sağlık Bakanlığı tarafından başlatılan tüm Lübnan halkı için sağlık sigortası sağlayan tasarıyı inceliyor.

Tasarıyı Maliye ve Bütçe Komisyonuna sunan Milletvekili İbrahim Kenan, “Birkaç hafta önce söz verdiğimiz gibi, Sağlık Kartı Yasası kabul edildi” ifadelerini kullandı.

Milletvekili Kenan, Sağlık Bakanı Ghassan Hasbani’nin de katıldığı Maliye ve Bütçe Komisyonu toplantısının ardından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Lübnanlılar için çıkarılan bu sağlık kartları, vatandaşların sağlık hizmeti almasını sağlayacak. Sağlık Bakanlığı tarafından desteklenen bu kart ile ileride tüm kesimlere hizmet sunmak hedefleniyor. Her evin ve her Lübnanlının bu hizmetten faydalanmasını temenni ediyoruz. Alınan bu kararla Lübnanlılar sağlık hizmetinden daha fazla faydalanacak. Sağlık kartı projesinin Genel Kurul tarafından onaylanan ilk tıbbi ve ulusal proje olmasını istiyoruz. Komisyon önerilerini Genel Kurul’a sunacak ve bu kart her eve girecek.”