Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

SASO’nun altıncı konferansı kasımda | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Suudi Arabistan Ticaret ve Yatırım Bakanı ile Suudi Standartlar Metroloji ve Kalite Kuruluşu (SASO) Başkanı Dr. Macid bin Abdullah el-Kasabi başkanlığında bu yıl altıncısı düzenlenecek olan Ulusal Kalite Standartları Konferansı 28-30 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek. “Kalite… Mükemmellik ve Liderliğe Giden Yol” başlığıyla ülkenin doğusundaki Dammam kentinde gerçekleştirilecek organizasyona yerli ve yabancı kalite uzmanları katılacak. Konferansta, Suudi Arabistan’da kaliteyi destekleme ve artırmanın yollarının yanı sıra kalite standartlarında ulusal ve uluslararası alandaki deneyimler de ele alınacak.

Altıncısı düzenlenecek konferansta, SASO’nun belirlediği kalite standartları uyarınca sektörlerdeki uygulama ve pekiştirmeye yönelik çalışmaların sürdürülmesi konuları gündemde olacak. Ayrıca Suudi Arabistan’ın 2020’de Suudi hizmetleri ve üretimlerinin dünya standartlarında olması vizyonunun gerçekleştirilmesi için atılacak adımlar ve gerekli konular görüşülecek.

Konferansla, kalite kültürünü toplumun farklı sektörlerinde yaygınlaştırma, kalite alanında modern eğilimleri ve uygulamaları öğrenme, ulusal ekonomiyi güçlendirme konusunda kalitenin rolünün önemi tartışılacak. Uygulanan kalite standartlarına odaklanma, hükümete ait sektörlerde kalite kültürünü yaygınlaştırma, tanıtma, yerel ve uluslararası uygulamaları gözden geçirme, ulusal hizmetler ve ürünlerin kalitesini geliştirme başlıkları da gündemde olacak. Ayrıca gelişim için yaratıcılık ve yenilik, ilke ve yöntemleri teşvik etme hedefi de görüşmelerde ele alınacak.

Konferans, gelecekte uygulanacak olan standartların gözden geçirilmesini, uluslararası seçkin tecrübeler ve uygulamalardan faydalanmayı, önde gelen ulusal tecrübeleri değerlendirmeyi amaçlıyor. Konferansa katılacak kuruluşların bu amaçlar doğrultusunda kaliteli uygulamaları yerinde görmeleri ve bu doğrultuda kendilerini geliştirmeleri bekleniyor.