Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Seattle uçağını kaçıran şahsın ses kaydı yayınlandı | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

ABD’nin Seattle kentinde Seattle-Tacoma Havalimanı’ndan çaldığı boş bir yolcu uçağı ile yakınlardaki bir adaya düşerek hayatını kaybeden Richard Russell’ın intihardan önceki ses kaydı ortaya çıktı.

Şahsın uçağı intihar etmek amacıyla kaçırdığı ileri sürülürken, ABD medyasında yer alan haberlere göre, havalimanı’da çalışan 29 yaşındaki Richard Russell, uçağı kaçırmadan önce hava trafik ekibi ile son bir konuşma yaptı.

Pierce County şirketi tarafından yayınlanan ses kaydında hava trafik kontrolcülerine kendisini ‘arızalı bir adam’ olarak tanımlayan Russell, kendisine değer veren herkesi uğrattığı hayal kırıklığından dolayı pişmanlık duyduğunu söyleyerek, “Beni umursayan çok insan var. Ne yaptığımı duyduklarında hayal kırıklığına uğrayacaklar” dedi.

Federal Soruşturma Bürosu (FBI) Seattle Bölümü Başkanı Jay Tabb BBC’ye yaptığı açıklamada, Russell’ın kimseye zarar verme niyetinin olmadığını ve sonunda sevdiklerinden özür dilediğini söyledi.

Russell’ın ailesi de, “Hazin bir şoktu. Olayı evden takip edenler için çok zordu. Ama oğlumuz sevilen biri, merhametli ve sadık bir koca, sevgi dolu bir oğul ve iyi bir arkadaştı” ifadelerini kullandı

Polis, olayın bir terör eylemi olduğuna dair hiçbir bulgu olmadığını, havaalanı çalışanının intihara meyilli olduğu ve tek başına hareket ettiğini açıklarken, Russell olayda hayatını kaybeden tek kişi oldu.