Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Seul, Çin uçaklarının hava sahasını ihlal etmesini protesto etti - ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Güney Kore Dışişleri Bakanlığı bugün Çin savaş uçaklarının Güney Kore topraklarını 2. Defa ihlal etmesini protesto etmek amacıyla dün Çin büyükelçisini çağrıldığını açıkladı.

Kore Savunma Bakanlığı’ndan bir yetkili, Çin uçaklarının 4 saatten fazla Güney Kore Hava Savunma sahasında uçtuğunu açıkladı.

Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, bu üzücü olayın Çin Büyükelçisine bildirildiği ve benzer olayların tekrarının önlenmesi gerektiği ifade edildi.

Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Lu Kang, Pekin’in uluslararası hukuk ve uygulamalar uyarınca Kore hava sahasının ihlal edilmediğini, uçağın eğitim amaçlı faaliyette bulunduğunu bildirdi. Ayrıca, bu hava sahasının bölgesel olmadığını ve Güney Kore’nin Çin’i eleştirmesi için hiçbir gerekçe bulunmadığını ifade etti.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 12 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts

Follow Me:
FacebookGoogle PlusYouTube