Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Şirin’in Mısır‘da konser vermesi yasaklandı | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Mısır Müzisyenler Sendikası salı günü ünlü şarkıcı Şirin Abdulvahap’ın işini durdurma kararı aldı. Mısır’da düzenlenen konserlerinden birinde Mısır ile dalga geçme suçlamasıyla hakkında soruşturma başlatıldı.

Sosyal medya kullanıcıları paylaşım sitelerinde konser esnasında Şirin’in fanlarında birinin Mısır’ın ünlü şarkısı “Nil’inden içmedin” şarkısını seslendirmesini istemesi üzerine Şistozomiyaz (salyangoz ateşi, salyangoz humması ) hastalığına yakalan ifadesini kullandığı bir video yayınladı.

Video birçok sanatçıyı öfkelendirdi. Şirin’i eleştiren sanatçılar buna karşı bir tavır almasını istediler.

Öte yandan Medya sözcüsü Halit İsa Fransız Medyasına “ dün internet üzerinden şarkıcı Şirin’in Ocak ayında düzenlediği konsere ait videoyu izleyen Sendika bunun kendisi ve ülkesi için uygun olmayan bir hareket olduğuna karar verdi.

Konser vermesi sendikanın onayına bağlı

Müzik sendikasının yayınladığı bildiride “Aziz Mısırımızı dalga ve alay konusu yapması sebebiyle şarkıcı Şirin Abdulvahap’ın işi elinden alındı. Abdulvahap, sendikadan onay almadan konsere veremeyecek” dedi.

Halit İsa şarkıcının ifadesinin alınmasından sonra bir hafta içinde soruşturmanı başlayacağını, soruşturmada Danıştay’dan bir yargıcın yer alacağını ifade etti.

Bunun şarkıcı Şirin’in ilk olayı olmadığı, daha önce Arap ülkelerinde düzenlediği konserlere yönelik aynı eleştirilerin olduğu dile getirildi. Şirin bunu insanları güldürmek ve eğlendirmek amaçlı yaptığını savundu.