Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Sisi, 8 büyük enerji projesinin açılışını yaptı | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Mısır Cumhurbaşkanı Sisi, Siemens’in ülkede yükselen sıcaklıklar karşısında verimliliğini daha da artırmasını istedi. Şirketin Mısır’ın taleplerinin zamanında yerine getirilmesi için yürüttüğü çalışmaları övdü.

Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi bugün, elektrik ve yenilenebilir enerji sektöründe faaliyet gösterecek 8 büyük ulusal projenin açılışını video konferans yoluyla yaptı.

Mısır Cumhurbaşkanı, Alman şirketi Siemens’in ülkedeki elektrik şebekelerini geliştirmesine, tüm Mısır’ın taleplerinin zamanında yerine getirilmesine ve üzerinde anlaştıkları elektrik santrallerinin verimliliğini artırma çabalarına övgüde bulundu.

Sisi yaptığı açılış konuşmasında Mısır Elektrik ve Enerji Bakanı Muhammed Şakir’in Alman şirketle ülkedeki sıcaklığa yönelik çalışma verimliliğinin artırılması konusunda görüşmelerde bulunduğunu aktardı. Siemens, Mısır’da artan sıcaklık nedeniyle yürüttüğü çalışmalarda normal şartlarda 15 – 45 derece arasında yürütülmesi planlanan anlaşmadan daha yüksek sıcaklıklarda verimliliği artırdı.

Sisi, “Bu noktada Siemens’in rolünü azımsamak istemiyorum. Şirket, hem bizim için büyük bir tehdit oluşturan zamanlama noktasında hem de maliyet konusunda şirket isteklerimize karşılık verdi” diyerek teşekkürlerini iletti.

Ulusal projeler kapsamında, Beni Suef ve Kafrü’ş-Şeyh’deki elektrik santrallerinin yanı sıra İsmailiye kentindeki gaz türbinli elektrik santralindeki verimliliğin artırılması bulunuyor.

Açılışı yapılan projeler arasında Kızıldeniz’in Zeyt el-Cebel bölgesindeki rüzgâr enerjisi santrali, Minye ilindeki trafo istasyonu, Asvan ilindeki Banaban trafo istasyonu, Buheyre ilinin Natrun Vadisi’ndeki trafo istasyonu ve Kahire’deki Bader trafo istasyonu bulunuyor.