Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Sisi ve Netanyahu ABD’de bir araya geldi | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu ile Mısır Cumhurbaşkanı Abdülfettah es-Sisi, bugün, ABD’de Mısır Dışişleri Bakanı Samih Şükri, İstihbarat Başkanı Halid Fevzi ve Cumhurbaşkanlığı Ofis Müdürü Tuğgeneral Abbas Kamil’in de bulunduğu görüşmede bir araya geldi.

Mısır Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Büyükelçi Ala Yusuf, toplantıda, Sisi’nin, Filistin sorununda uluslararası referanslara uygun adil ve kapsamlı çözüme ulaşmak amacıyla, Mısır’ın, Filistin ve İsrail tarafları arasındaki müzakereleri sürdürme çabalarına verdiği önemi vurguladığını, barış müzakerelerinin masaya yatırıldığını bildirdi.

Sisi, Filistin meselesi için adil ve nihai bir anlaşmaya varılmasındaki katkılarını işaret ederek Trump yönetiminin, bu konudaki çabalarını takdir etti.

İsrail Başbakanı Sözcüsü, Mısır’ın Ortadoğu’daki önemli rolü ve terörle mücadele çabalarının yanı sıra, bölgede istikrar ve barış sağlanması konusunda takdirlerini dile getirdi.

Büyükelçi Yusuf, toplantıda barış sürecine yeniden başlamanın ve iki taraf arasındaki uzlaşma sürecinin başarısına katkıda bulunan gerekli güvencelerin sağlanmasıyla birlikte Filistin devletinin kurulması yollarının arandığını dile getirdi.