Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

SMDK: Sivillerin korunması için çağrıda bulundu | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Suriye Muhalif ve Devrimci Güçler Ulusal Koalisyonu (SMDK), Suriye Çölü’ndeki kamplarda zor şartlarda yaşayan siviller ve İran’a bağlı mezhepçi militanlarla Rusya ve Esed rejimine ait savaş uçaklarının hedef aldığı Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) savaşçılarının korunması için çağrıda bulundu.

SMDK’nın resmi internet sitesinde, dün yayınlanan yazılı açıklamada, ÖSO’ya bağlı ‘’Doğu Aslanları Tugayı ve Şehit Ahmed Abdo Güçlerinin, DEAŞ terör örgütüne ve İran’a bağlı militanlara karşı bölge halkını korunmakta ısrarcı olmalarına karşın rejim güçlerinin bölge halkını göç etmeye zorlamak için baskılarını sürdürdüğü belirtildi.

Siviller ve ÖSO güçlerinin korunması ve ateşkesin Suriye genelinde yürürlükte olması için işgalci Rusya’ya ait savaş uçaklarının bombardımanlarının durdurulması gerektiğine vurgu yapılan açıklamada, terörist militanlarla her türlü biçimde yüzleşmesine izin verilmesi çağrısı yapıldı.

Açıklamada, son olarak, Ürdün tarafından Suriye Çölü’ndeki sivillere insani yardım ulaştırma ve sağlıklı yaşam koşulları sağlamak için sarf edilen çabalara da övgüde bulunuldu.