Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Steve Jobs’un iş başvuru belgesi ortaya çıktı | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

ABD’nin Boston kentindeki RR Açık Artırma merkezi, Apple şirketinin kurucusu Steve Jobs’un 46 yıl önce bir iş başvurusu için doldurduğu belgeyi satılığa çıkardı.

Boston kentindeki RR Açık Artırma merkezi tarafından, dün yapılan açıklamada, Jobs’un iş başvurusu belgesinin 50 bin dolardan açık artırmaya sunulacağı belirtildi. 1973 yılı tarihli belgede Jobs’un yazım ve imla hataları yaptığı dikkat çekiyor.

İş başvurusunda bulunduğu belgede adını ‘Steven jobs’ olarak yazdığı, adres hanesinde ise Jobs’un kısa bir süre eğitim gördüğü Red Fakultesi ismi görülüyor.

Jobs, iş başvurusu belgesinde, ‘teknik mühendis ve program yazılımcısı’ olduğunu belirtirken, tek sayfalık belgede, hangi iş için başvuruda bulunduğu yazmıyor,

Kanser hastalığı nedeniyle 56 yaşında vefat eden Steve Jobs, söz konusu iş başvurusundan 3 yıl sonra arkadaşı Steve Vazinak ile birlikte Apple şirketini kurmuştu.

Jobs’un iş başvurusu belgesi, 8-15 Mart tarihleri arasında açık artırmaya sunulacak.

Müzayede de Jobs’un koleksiyonları da sergilenecek. Jobs’un açık artırmada sergilenecek koleksiyonunda Mac Os Sx işletim sisteminin nasıl kullanılacağına dair 2001 yılında yazdığı kitabı da yer alıyor. Kitap, 25 bin dolardan satışa sunulacak.