Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Sudanlı şehit aileleri kutsal mekanlarda bayramı karşılıyor | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Suudi Arabistan, Yemen’deki meşruiyete destek olmak için Arap Birliği’ndeki Sudan ordusunun 250 kişilik şehit ailelerini Suudi Arabistan hac ve umre konukları programı kapsamında karşılıyor.

İslam İşlerinden Sorumlu Bakan yardımcısı Dr. Tevfik el Sudeyri, Kral Selman bin Abdulaziz’in verdiği önem ve Yemen’deki meşruiyeti desteklemek ve Müslümanların kutsallarını savunmak için canlarını veren şehitlerin fedakarlıklarına olan büyük takdir ile Sudan ordusunun şehit ailelerine ev sahipliği yapmayı emretti.

Suudi Arabistan hac ve umre konukları programı Genel Sekreteri Abdullah Müdellec, Sudanlı kardeşlerin misafir edilmesinin, Filistin şehit aileleri ve Mısır polisinin ve silahlı kuvvetlerinin şehit ailelerine benzer olacağını söyledi.

Sudan Silahlı Kuvvetler Genel Genel Müdürü Osman el-Eğbeş, Yemen’deki meşruiyeti yerine getirmek için Sudan’ın sabit ve destekleyici tutumunu yineleyerek, Sudan hükümeti ve halk olarak Kral Selman Bin Abdulaziz’e meşruiyeti sağlamak için hayatlarını feda eden şehit ailelerine verilen onur için teşekkür etti.

Sudan Silahlı Kuvvetleri’nde Asıfetü’l Hazm ve İadetü’l Emel operasyonlarına katılarak şehit olan tek oğlu için dua eden Hacı İbrahil Kafi Babu, “Tek oğlumun Yemen’de Sudan Ordusu saflarında şehit olduğu haberini aldığım o günü unutamam. Umuyorum ki Allah katında şehittir. Kral Selman’ın bizi misafir etme emrini, işlerimizi kolaylaştırmasını hiç unutmayacağız. Bu şehit oğlum için Kabe’nin önünde dua etmek için bir fırsat” dedi.