Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Suriye rejimi, Kürtleri ihanetle suçladı | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Suriye rejimi, DEAŞ’a karşı oluşturulan koalisyona liderlik eden Washington ile olan işbirliğinden dolayı Suriye’nin kuzey ve doğusundaki geniş kesimleri kontrol eden Kürt gerillalarını ihanet ile suçladı.

Fransız Haber Ajansı’nın (AFP) aktardığı habere göre, Esed’in pazartesi günü hükümet ve Rus ekonomi heyetleriyle görüşme düzenledikten sonra gazetecilere verdiği demeçte, “Kürtler diye isimlendirilen yapı aslına bakılırsa sadece Kürtlerden ibaret değildir. Doğu eyaletinde onlarla birlikte olan farklı kesimler de var. Yabancılar, özellikle şu anda ABD liderliğindeki orduyla. Halkına karşı olan herkes yalnızca haindir” dedi.

Suriye Demokratik Güçleri de yaptığı açıklamada Esed’i Suriye sınırlarını dış terörizme açmakla suçladı. Bu teröristlerin omurgasını Washington’la yaptıkları işbirliği ihanetiyle Kürt gerillalarının oluşturduğunu söyledi.

Suriye Demokratik Güçleri’nden yapılan açıklamada, “Esed’in ihanet ve onun tezahürleri hakkında konuşabilecek son kişi olduğuna inanıyoruz. Bu rejim, ülkenin kapılarını dünyanın her köşesinden gelen yabancı terör ordularına açmıştır” ifadesi kullanıldı.